Jeg fikk ett hjemmestrikket-ønske fra min mamma, og det var strikket trekk til tennbrikett-boksen. Siden vi ikke har vedovn selv (sukk...) har jeg kun obeservert at disse 'klærne' er veldig populære å strikke. Jeg måtte jo kjøpe ett par bokser slik at jeg kunne gi de i gave ferdig påkledd, og da skjønte jeg hvorfor så mange strikker disse... For boksene var ganske 'bråkete' designet spør du meg, selvfølgelig må man roe de litt ned ;)
Valgte brun til hverdagen og rød til julen, den må jo ha juleklær så klart! ;) Og dette var virkelig ett perfekt prosjekt for romjulen. Enkelt og raskt å strikke mens man ser på julefilmer, og så er det så fint å strikke ønskede gaver ♥ Det brune strikket jeg først. Det ble til underveis og jeg skrev ned hva jeg gjorde, ikke verst. Så under her kommer den enkle oppskriften.
G-Anette's Tennbrikett-klær
Garn: Easy, Pinner:5
Legg opp 44 m på liten rundpinne, 1.-4 omg: strikk *2 r, 2 vr*
5.omg: *Sett 1 m på hjelpepinne foran arb, 1 r, 1 r fra hjelpepinnen, 2 vr*
Gjenta disse 5 omg til passe lengde, avslutt med 4 omg *2 r, 2 vr*
Det er viktig å prøve underveis, da den blir kortere når den strekkes på.
♥♥♥
Hjertet på den røde er fra denne gratis oppskriften. Ellers har jeg strikket 4 omg 2 r, 2 vr som vrangbord, 1 omg vrang og så strikket 4 stk hjerterader i ett, avsluttet med 1 omg vrang og 4 omg 2 r, 2 vr. Det er 3 masker mellom hjertene på hver omgang. De observante ser kanskje at det ikke er nøyaktig slik jeg har strikket min på begynnelse og slutt, men da den var ferdig så jeg hvilke endringer som måtte til for å få den perfekt, hihi ;)
Jeg strikket på disse i romjulen som sagt, og da var min svigersøster innom og ønsket seg sååå en slik til bursdagen hennes i begynnelsen av januar. Og selvfølgelig skulle hun få det! :) Hun ønsket seg en grå, og da valgte jeg (fra lageret mitt) Drops Loves You #2 til den. Litt mer pusete, men det er jo bare fint! Og så ønsket hun seg lukket topp, så jeg strikket en hullrad rett før toppen og flettet garn som bånd. Noe dårlig bildekvalitet, men de ble tatt i en fei før overlevering.
Har dere hørt om Ice Yarns? Det er en garn-nettbutikk i Tyrkia som jeg har sett at mange bestiller fra og er veldig fornøyde med. Spesielt med leveringen, da man får pakken i løpet av kort tid levert på døra! På nyttårsaften (av alle dager..) bestemte jeg meg for å teste ut, det er ett prosjekt jeg lenge har tenkt på å strikke men som jeg syns blir alt for dyrt med de garnene jeg kjenner til. Så Nyttårsaften kl 13 sendte jeg altså bestilling, 2.nyttårsdag på ettermiddagen ble pakken levert på døra mi... Dagen mellom bestilling og levering var altså 1.nyttårsdag...Jepp, jeg er imponert!
Og garnet er virkelig perfekt til det jeg skal strikke. Det må sies at det meste av garnet fra Ice Yarns inneholder akryl og andre kunstige greier, men de har enkelte som er ren ull. Se bare her den lekre Skappelgenseren som Eli Kristin har strikket med alpakka og mohair fra Ice Yarns. Man må kjøpe pakker på 4-8 nøster, men hva gjør vel det når prisen er lav. Jeg fikk 12 nøster (a 100 gr) for 270,- inkl frakt! Man må holde seg under 200,- for selve garnet for å slippe unna momsen. Her er garnet jeg bestilte, det ligner på Easy. Gleder meg til ferdig prosjekt!
Snart helg igjen jenter, ingen planer her - bare hjemmekos og avslapping :)
Fin uke og fin helg til alle som titter innom ♥
Klem, Gry-Anette
Kommentarer
Nå må jeg si at jeg ble veldig nysgjerrig på hva du skal strikke av ice-garnet! Gleder meg til å se! Går du i gang med det i helgen? :) Jeg ser snart lys i tunnelen på God morgen-genseren min, endelig :) Det har gått litt tregt på grunn av alle vrangomgangene, hehe ;)
Har du forresten fått med deg at Snarby har 25 % på alt garn fra mandag til lørdag i neste uke? ;)
Ha ei super-duper helg <3
Mange vakre kreasjoner her hos deg;-))
Nydelig garn du har kjøpt! Nå får vi bare vente i spenning og se hva det blir til.
God helg!
Klem fra Ingunn
Det liker vi jo! Fine trekk som jeg tipper hun blir fornøyd med.
Syns det ble så fint med hjertene :o)
Har sendt deg post i dag forresten.
Takk for tips om tyrkisk garnnettsted, skal si det var raskt levert!
Gleder meg til å se hva du skal strikke.....
Ha ei fin helg med koselige sysler!
Klem fra Nina
Har også handlet fra denne nettbutikken i Tyrkia, og er meget imponert over leveringen!
Husker jeg bestilte kl 13 på tirsdag og fikk besøk av DHL onsdag kl 17.30...Trodde ikke det var mulig!!
Ha en fin kveld!! :-)
Takk for tips ang garn.
Straks er det helg, nyt den :D
Og tusen takk for garnbutikkanbefaling. Her skal jeg også shoppe!! Gleder meg dessuten til å se hva du får ut av det flotte garnet du har kjøpt. Elska fargen!
klem og god helg
Takk for koselig kommentar på bloggen min! Følger deg jeg også... God helg!
PS - tror ikke det er toll på garn fra Tyrkia. Dessuten sender de som "prøver" og haker av for at det er "gave". Nice ;) Skal bestille mer - kanskje jeg skal teste ditt garn. Herlig gladfarge du har valgt!
Jeg hadde de tennbrikke-skjulerne på to-do lista før jul, men rakk det ikke. Nydelige farger og mønster på dine varianter. Me like :)
Klem,
Eli Kristin